امروز: شنبه، 2 تیر 1397

چاپ پرچم

مراحل چاپ پرچم به صورت چاپ سیلک

مراحل تولید و چاپ پرچم
1-چاپ سیلک : این چاپ به صورت دستی توسط استادکاران حرفه ای واحد چاپ شرکت پرچم خیام تولید می شود که دارای مراحل متعددی می باشد که بتوان پرچم مورد نظر را به تو لید رساند که بخشهای آن در ذیل توضیح داده می شود. جهت مطالعه به بخش جزئیات مراجعه کنید .
الف) مرحله اول کار آماده سازی لوگو برای چاپ سیلک می باشد در این مرحله لوگوی ارسالی توسط گروه طراحی پرچم خیام با نرم افزار های متعدد طراحی آماده سازی شده و با بهترین حالت ممکن بر روی پارچه چاپ می شود پس از آن رنگ بندی آرم ها از هم جدا شده و توسط دستگاه پلاتر بر روی کاغذ های مخصوص چاپ گرفته می شود.
ب) بعد از اتمام کار در واحد طراحی فیلم های چاپ شده به کارگاه چاپ شرکت ارسال شده و به واحد شابلون سازی تحویل دادهمی شود در این واحد کارگاهی فیلم های ارسالی را تبدیل به شابلون چاپ می کند که بدین حالت است که فیلم های چاپ شده را بر روی میز نور ( میزی که صفحه آن شیشه ای بوده و زیر شیشه از لامپ های فراوانی استفاده شده است) قرار می دهند و چارچوپ های موجود است که پوشیده از تورهای مخصوص بوده که توسط لاک های حساس به نور آغشته شده که آن را بر روی فیلم ها قرار داده و حدود 10 دقیقه نور می دهند . پس شابلون را با آب شست و شو می دهند در هنگام شست و شو قسمت هایی از شابلون که به صورت مستقیم در معرض نور بودند سفت شده و قسمت هایی که طرح قرار داشت نور رد نشده و قسمت باقی مانده می ریزد که بدین ترتیب طرح مورد نظر بر روی شابلون نقش می بندد.
پ) پس از شست و شو شابلون را به واحد آماده سازی جهت چاپ تحویل می دهند که آن ها در این مرحله روزنه ها با ایراداتی که بر روی شابلون وجود دارد را رفع کرده و آماده چاپ می کند و سپس به واحد چاپ تحویل می دهد.
ت) مرحله بعد ساخت رنگ طرح های مورد چاپ می باشد که به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی با ترکیب رنگ های مختلف به دست می آید و سپس به واحد چاپ تحویل داده می شود.
ث) مرحله بعد برش پارچه جهت پرچم های مورد نیاز است که بسته به سایز و نوع پارچه سفارش برش داده می شود و تحویل واحد چاپ می شود.
ج) بعد از آماده سازی شابلون، رنگ و پارچه، واحد چاپ شرکت پرچم خیام اقدام به تولید و چاپ آرم مورد نظر می کند که بدین ترتیب می باشد پارچه را بر روی میز مخصوص چاپ قرار می دهند و طبق تنظیماتی که از قبل جهت جایگاه چاپ آرم مقرر شده شابلون را قرار می دهند و سپس رنگ ساخته شده را داخل شابلون ریخته سپس با تخته مخصوص کار رنگ را در داخل شابلون حرکت می دهند که با چنین کاری رنگ از آن قسمت هایی از شابلون که طرح در آمده بود رد شده و بر روی پارچه نقش می بندد.
چ) بعد از چاپ و خشک شدن رنگ ، پرچم ها وارد مرحله خیاطی می شوند که بسته به نوع پرچم دوخت اعمال می شود و سپس کار بسته بندی شده و تحویل مشتری می گردد.

دسته بندی: وبلاگ
تاریخ: 13 اسفند 1396 نظرات: 0

همکاری برد-برد بین برند و اینفلوئنسر با "تگ استار"

پرچم تگ استارقدرت اینفلوئنسرها در تبلیغات روز به روز در حال افزایش است و این روزها اکثرا برندهای فعال در عرصه تبلیغات از آنها در جهت اهداف مختلف بهره برداری می‌کنند. اما این رسانه تبلیغاتی همیشه با چالش‌هایی روبرو بوده و حضور فعالان متخصص برای جهت دهی درست به این رسانه به شدت حس می‌شود. در این باره کارشناسان بارها صحبت و نظر داده اند اما قبل از تگ استارکسی بطور عملی و تخصصی وارد کارزار نشده است. برای بررسی عملکرد تگ استار؛ پلتفرم هوشمند اینفلوئنسر مارکتینگ که این روزها سروصدای زیادی به پا کرده گفتگویی با آرمان حسینی هم بنیانگذار و مدیرعامل آن داشته ایم که در ادامه می‌خوانید.
درباره عملکرد تگ استار برایمان بگویید؟
تگ استار یک پلتفرم هوشمند اینفلوئنسر مارکتینگ است که اینفلوئنسرها (افراد تاثیرگذار) را در یک پروسه کامل به برندها وصل می‌کند. تا به حال برای پیدا کردن اینفلوئنسرها باید به صورت دستی آنها را پیدا می‌کردید و بعد از پیدا کردن راه ارتباطی با آنها همکاری می‌کردید، اما تگ استار این موانع را برطرف کرده است و بر اساس نیازهای برند، اینفلوئنسرها برگزیده می‌شوند و در یک پروسه راحت و سریع امکان همکاری با آنها فراهم می‌شود.

گردهمایی اینفلوئنسرها در باغ کتاب با بازخوردهای مختلفی روبرو شده است، درباره هدف این گردهمایی بگویید؟
هدف از این گردهمایی، جمع شدن اینفلوئنسرها در حوزه‌های مختلف برای اولین بار در یک مکان و زیر یک سقف و رونمایی از پلتفرم تگ استار بود.
برخی از کارشناسان معتقدند حضور اینفلوئنسرها در تبلیغات با چالش هایی روبرو بوده و هویت برخی از برندها را زیرسئوال برده است. نظرتان را در این باره بفرمایید؟
در بخش‌های مختلف بازار تبلیغات همیشه چالش‌هایی وجود داشته و دارد که اینفلوئنسر مارکتینگ نیز از آن مستثنی نیست. برخی از برندها اینفلوئنسرهای نادرستی را برای تبلیغ خود انتخاب می‌کنند و یا انتخاب درست است اما محتوای ارائه شده مناسب آن برند و پرسنای تعریف شده نیست که بخشی از چالش‌های این بازار است و تگ استار این هدف را دارد که چالش‌های این چنینی را برطرف کند و یک همکاری برد-برد بین برند و اینفلوئنسر حاصل شود. 

دسته بندی: وبلاگ
تاریخ: 01 اسفند 1396 نظرات: 0

لابورن؛ برندی ایرانی برای مخاطبی ایرانی

لابورن برند لوازم آرایشی لابورن نامی آشنا در صنعت آرایشی و بهداشتی کشور است. این برند از زمان ورودش به بازار فقط به عرضه محصول اکتفا نکرده و تبلیغات پیوسته‌ای را در قالب کمپین‌های مختلف اکران کرده است. برند لابورن، برای تبلیغات خود از یکی از چهر‌ه‌های آشنای عرضه هنر بهره برداری کرده است. نیوشا ضیغمی " سوپر استار سینما و تلویزیون"علاوه بر فعالیت‌های هنری مدیریت یک کلینیک زیبایی و آرایشی نیز برعهده دارد. برند لابورن چندی پیش در محفلی دوستانه تعدادی از مخاطبانش را گردهم آورده و از برندگان مسابقه‌ی کمپین اخیرش قدردانی کرد. در این محفل دوستانه مسئولان برند فقط به این نکته بسنده نکرده و فضای متفاوتی را برای مخاطبان خلق کردند. این مراسم با صحبت‌های محمدحسین سیدجلالی "مدیر دیجیتال مارکتینگ لابورن"شروع شد. ایشان در ابتدا از تاریخچه و اهداف بلند مدت لابورن نکاتی را بیان کرد. سیدجلالی گفت: برند لابورن از سال 1394 با هدف " کیفیت جدا از طبیعت نیست " به عنوان یکی از شرکت های ارائه دهنده محصولات آرایشی بهداشتی آغاز به کار کرده است. این برند چشم انداز بلند مدتی را برای خود تعریف کرده و با هدف ارتقاء سطح سلامت در کشور و منطقه و ارائه کالاهای قابل رقابت در سطح ملی و جهانی، تلاش برای کارآفرینی و ایجاد اشتغال و ... درحال پیشروی در بازار است.
ارجحیت کیفیت و بر بُعد مادی
در این محفل دوستانه مدیرعامل برند لابورن؛ دکتر میر مهدی هاشمی صالحی کارآفرین نمونه که در هر دو جبهه دانشگاه و صنعت توام با هم پیش می رود نیز حضور داشت. ایشان در این مراسم به مخاطبان گفت: برند لابورن به کمک مشتریان و مخاطبانش روز به روز جایگاه بهتری را در بازار بدست می‌آورد. این برند بر پایه ارائه محصولات با کیفیت پایه ریزی شده و بُعد تجاری و مادی در اولویت بعدی قرار داد. لابورن به عنوان یک برند ایرانی تلاش دارد تا در بازار رقابتی که توسط برندهای خارجی فشرده شده به مخاطبان بگوید: برای مشتری ایرانی کالای ایرانی را به ارمغان آورده است. کالایی که کیفیت آن توسط فعالان داخلی تضمین شده است. مخاطبان ایرانی گاهی فقط به خاطر نام برندهای خارجی آنها را مصرف می‌کنند، این درحالی ست که آنها از کیفیت محصولات چنین برندهایی بی اطلاع هستند و ما به عنوان تولیدکننده‌ی ایرانی در برابر چنین مشتریانی مسئول هستیم. در مجموع برند لابورن برای رسیدن به جایگاه واقعی خود در بازار در تلاش است و در حال حاضر دستاوردهای بزرگی به مانند تولید مرطوب کننده‌های رنگی را بدست آورده است. کرم‌های مرطوب کننده رنگی هم نقش کرم پودرو هم مرطوب کننده و هم کرم کلاژن را برای مصرف کنندگان بازی می‌کنند و این موارد جزء مزیت‌های این محصولات هستند. مرطوب کننده‌های رنگی جزء محصولاتی ست که تولید آنها پیچیده و سخت است و لابورن با همکارانش به آن دست پیدا کرده است. در مجموع ماموریت اصلی برند لابورن حفظ شادابی،سلامتی و زیبایی مشتریانش است. 

دسته بندی: وبلاگ
تاریخ: 22 بهمن 1396 نظرات: 0

معناي واقعي «لوگو» و «برند» و تفاوت بين آن‌ها

تفاوت برند و لوگووقتي كه شما در مورد كلمه "برند" فكر مي‌كنيد، اين احتمال وجود دارد كه يك آرم یا لوگوی معروف را در ذهن خود متصور شويد، در حالي كه آيا مي‌دانید كه برند و لوگو دو معناي كاملا جدا دارند، حتي اگر اين روزها در خصوص اشاره به موارد مشابه به کار روند؟ 
طراح، توسعه دهنده و مولف، امبر لِی ترنر، در سال گذشته پیرامون بررسی تفاوت‌های بين آرم و برند مقاله‌ای روشنگرانه نوشته است. اگر شما علاقمند به برند و دیزاین هستيد، بايد حتما آن را بخوانيد.

"خلاف باور عموم، لوگوي شما همان برند شما نيست. لوگوي شما يك شناسه بصري ساده براي نشان دادن برندتان است. اين به معناي يك سيگنال سريع از به رسميت شناختن و اعتبارسنجي است."
به طور خلاصه، لوگوي شما در خدمت برجسته کردن كسب و كار شما و متمایز کردن شما از سایرین در رقابت است. همچنين بايد برانگيزاننده‌ي احساسات باشد و به صورت بصري، ویژگي‌های ممتازی كه مي خواهيد كسب و كارتان با آن مرتبط باشد را نشان دهد.
"برند شما مانند يك چتر همه‌ي كارهايي را كه انجام مي‌دهيد یا چیزهایی را که نمايش مي‌دهيد، شهرت شما و آنچه را كه در بازار قرار مي‌دهيد، پوشش مي‌دهد. باور كنيد يا نه، شما كسي نيستيد كه برندتان را مي‌سازيد؛ بلکه شما فقط روي آن تاثير مي‌گذاريد."

شايد برايتان عجيب باشد كه شما روي چيز به اين مهمي (برند) خيلي كم كنترل داريد. بر اساس تحقيقات ترنر، بازار جايي است كه برند شما شكل مي‌گيرد. تلاش‌های شما بايد در شکل‌گیری درك بازار كار از كسب و كار شما از طريق تغذيه اطلاعات و آن‌گونه كه شما مي‌خواهيد، تمرکز داشته باشد.
"لوگوي شما سيگنال‌هاي رواني را به بازار منتقل مي‌كند. اين راهي است كه شما مي‌توانيد از طرح لوگوي خود به منظور تاثير گذاري برندتان در بازار استفاده كنيد."
يك طرح لوگوي خوب و هويت بصري مناسب مي‌تواند به برجسته کردن برند شما در بازار به وسيله ارسال اطلاعات کاربردی كمك كند.
بنابراین باید دقت کرد آیا بر روی پرچم سازمان و شرکت خود برند را چاپ کنیم یا لوگوی سازمانمان را ؟

دسته بندی: وبلاگ
تاریخ: 30 دی 1396 نظرات: 0

کمپین هومن گامنو و سان استار در پالادیوم !

هومن گامنومرکز خرید پالادیوم چندی پیش؛ شبی هیجان انگیز را به خود دید. شبی که در آن به یکباره مانیتور فودکورت روشن و هومن شاهی که مخاطبان آن را با نام هومن گامنو می‌شناسند، در آن ظاهر شد. گامنو برای شروع از مردم درخواست کرد که به مانیتور توجه کنند. مخاطبان کنجکاوی که به یکباره با تصویر این خوانده روبرو شده بودند، بدون هیچ حرکتی فقط نگاهشان را به مانیتور بالای سرشان دوخته بودند. گامبو به مخاطبان گفت: می‌خواهد شبی شاد و به یادماندنی برایشان خلق کند. شبی که برند سان استار برای آنها تدارک دیده است. در این مرحله مشخص شد که این عملکرد؛ تبلیغاتی و در پی کمپینی ست که این برند در حال اجرا دارد. گامبو بعد از این توضیحات شروع به خواندن کرد و در ترانه اش از کلماتی به مانند جوان بمان استفاده کرد. ترانه شاد بود و همین موضوع باعث لبخند زدن مخاطبان شده بود. در میانه برنامه به یکباره افرادی با لباسی به رنگ سازمانی سان استار میان مردم ظاهر و شروع به توزیع آبمیوه های این برند میان افراد حاضر در مرکز خرید کردند. حال همه چیز جور بود، سان استار مخاطبان را به کنسرتی دعوت کرده بود که قبل از آن برایش برنامه ریزی نکرده بودند. در این موقع مخاطبان ناخوادآگاه موبایل‌های خود را آماده و شروع به فیلم و عکسبرداری کردند. اکثر مخاطبان به منظور اشتراک گذاری در شبکه‌های مجازی این اقدام را انجام دادند. 

آنها نیز به مانند برند می‌خواستند، شادی شان را با دوستان و نزدیکانشان به اشتراک بگذارند. دیگر شادی و خنده تمام مرکز خرید را فراگرفته بود و گامبو برای پرشور کردن، مراسم از مردم درخواست کرد که بیایند و با او عکس یادگاری بندازند. این کار هیجان بیشتری را بخصوص میان جوانان و نوجوانان که مدتهاست مخاطبان اصلی سان استار محسوب می‌شوند، به پا کرد. خبرنگار ام بی ای نیوز که در میان مخاطبان بود، برای دریافت اطلاعات دقیق تر از این اتفاق به سراغ یکی از عوامل اجرایی رفته و از او گفتگویی داشته که در ادامه می‌خوانید. در ادامه گزارش ویدئو این کمپین را ببینید ...

دسته بندی: وبلاگ
تاریخ: 22 دی 1396 نظرات: 0

خلاقیت با درهای باز در گلرنگ

گلرنگ فعالان حوزه شوینده یکی از پر قدرت ترین حاضران تبلیغات در کشور هستند. فعالانی که سعی شان در ارائه تبلیغات مختلف است. گلرنگ یکی از فعالان این حوزه است که چندیست برای برندهای مختلف خود تبلیغات متنوعی را اکران کرده است. ام بی ای نیوز به منظور دریافت اطلاعات دقیق تر درباره تبلیغات اخیر این هلدینگ گفتگویی را با دکتر امید روستا مدیر تبلیغات گروه صنعتی پاکشو داشته که در ادامه می خوانید.

هلدینگ گلرنگ از مجموعه هایی است که همیشه در تبلیغات حضور دارد، در این باره توضیح بفرمایید؟
فعالیت گلرنگ را از دو زاویه می توان بررسی کرد. چون گلرنگ از یک سو نام یک برند زیرمجموعه گروه صنعتی پاکشو است و از طرف دیگر نام یک هلدینگ فعال در زمینه محصولات شوینده و کسب و کارهای متفاوت دیگر است که بیش از 60 شرکت زیر مجموعه را شامل می شود. گلرنگ قدیمی ترین برند پاکشو است و مابقی برندهای پاکشو بعد از این برند وارد بازار شده اند. اما مصرف کنندگان خواه ناخواه مجموعه پاکشو را با نام گلرنگ می شناسند. با تمام این توصیفات گلرنگ هلدینگی ست که همیشه از تبلیغات نتایج خوبی را بدست آورده است. این هلدینگ سعی کرده از مسیری تبعیت کند که مابقی برندهای بین المللی از آن پیروی می کنند. مسیری که درست و نتیجه بخش است. اما به هرحال این مجموعه در حوزه fmcg فعالیت می‌کند، حوزه ای که هر روزه برای برندها اتفاقات جدیدی رخ داده که باید در مورد آنها اطلاع رسانی دقیقی شود و این اطلاع رسانی از طریق تبلیغات صورت می گیرد. در مجموع تبلیغات هیچ گاه منجر به ساخت برند نمی شود. برند تداعی کننده فکری ست که در ذهن مردم ساخته شده است. فکری که از پیامد کیفیت محصولات ایجاد خواهد شد. این شیوه تفکر مصرف کنندگان نسبت به محصول است که منجر به خرید آنها خواهد شد. ادامه در جزئیات ...

دسته بندی: وبلاگ
تاریخ: 07 دی 1396 نظرات: 0

عِشوه​ گری در تبلیغات تجاری!

عِشوه​ گری در تبلیغات تجاری!پیشرفت که ترمز برید، روابط اجتماعی در هم تنیده شد و آگهی‌ها هم تغییر شکل داد به این امید که تیر آنها به سیبل گروه هدف برخورد و نمودار فروششان به سمت بالا صعود کند. تبلیغات متنوع، سرگرم‌کننده، طنز و حتی آزاردهنده، بخشی از زندگی مردم شده است.
مردم نیز ناگزیر باید احساس نیاز به مصرف بیشتر کنند. در این میان، اما نهادی برای حراست و پاسداشت حریم جامعه در برابر این هجمه تبلیغاتی یا اصلا وجود ندارد یا بود ونبودش چندان تأثیرگذار نیست. دو جنبه از موضوع تبلیغات در این نوشتار مد نظر است: نخست؛ آگهی های اغراق گونه و دوم حمایت یا عدم حمایت جامعه در برابر تبلیغات بی رویه؛ واژه «آگهی» که از «آگاهی» مشتق شده، اکنون از آن فراتر رفته و به «شست وشوی مغزی» رسیده است.

به این نوشتار توجه کنید: «فردی هستم تحصیلکرده با موهای مشکی، چشم های مشکی، دارای آپارتمان و ماشین آخرین مدل و با وضع مالی عالی که حاضر به ازدواج با هیچ کس نیستم... فقط آگهی دادم دلتون بسوزه!» بی تردید او نه تنها دارای ویژگی های فوق نیست، بلکه قصد ازدواج هم دارد صد در صد! خیلی از صاحبان کالا هم آگهی می دهند و کرشمه می آیند و اولویت خرید تعیین می کنند تا مشتریان ناخودآگاه خیز نیاز بردارند و کالای مورد نظر را در دل خانه خود زورکی جای دهند.

اما تبلیغ و آگهی های تجاری پا را از این هم فراتر نهاده و با خیال نازک مخاطبان خود عشوه گری می کنند «خانه ای با چشم انداز ادبی، پنجره های آن رو به دریای شعر گشوده خواهد شد!» این تنها یک جمله ادبی نیست، بلکه آگهی تبلیغاتی است برای فروش یک واحد مسکونی! این نوع آگهی ها را باید فهمید و حتی شاعرانگی آن را نیز احساس کرد؛ درک آن یک «باید» است.

آگهی خانه ای با چشم انداز ادبی، با چه هدف و رویکردی طراحی می شود؟ این تبلیغ با برانگیختن احساسات گروه هدف، دل در گرو جیب آنها دارد. با وجود این و به باور کارشناسانی همچون «سرجیو زیمن» که مدیریت روابط عمومی و تبلیغات بسیاری از شرکت های معتبر جهان را برعهده داشته؛ صاحبان و طراحان چنین آگهی هایی از یاد برده اند تبلیغات راهی برای ایجاد ارتباط با مخاطب است، نه خلق یک اثر ادبی! به نظر او تولیدی ها به جای آن که تمرکزشان را روی مشتریان و مصرف کنندگان قرار دهند، عاشق خودشان شده اند! اما مهم تر از باور زیمن این نکته است که تولیدکنندگان هیچ وظیفه ای برای ادای احترام به خرد مخاطب و حفظ حریم آنها برای خویش متصور نیستند.

کارشناسان عرصه تبلیغات به این نتیجه رسیده اند که به منظور تولید و پخش چنین آگهی هایی، یک هدف را می توان برای طراحان آگهی و صاحبان کالا متصور شد؛ هدف غایی طراحان، فروش آگهی خود است به صاحبان صنایع و هدف صاحبان صنایع از تائید چنین آگهی هایی، عموما یادآوری نام «برند» مورد نظر است. آنها می دانند اگر هر روز نام کالایی به مشتریان یادآوری نشود، آنها خیلی زود آن را فراموش می کنند. از این روی مشتری باید همیشه در معرض سیل بی دفاع این تبلیغات باشد، این در حالی است که همه ما بر این باوریم که «مشک آن است که خود ببوید، نه آن که عطاربگوید.»

دسته بندی: وبلاگ
تاریخ: 24 آذر 1396 نظرات: 0

بررسی 12 مدل تبلیغات

هشت روش تبلیغاتی امروزه از روش های گوناگونی برای ارائه یک تبلیغ استفاده میشود اما همواره روش های متداول و شناخته شده ای وجود دارند که در شرایط گوناگون و به نسبت عواملی مانند سن مخاطب، موقعیت اقتصادی بازار، میزان بودجه و... مورد استفاده قرار میگیرند.
حال باهم به بررسی "12 مدل تبلیغات" می پردازیم:

1.نمایش طرز کار محصول
نمایش طرز کار محصول، روشی بسیار موثر است. بسیاری از نویسندگان، این روش را بهترین راه برای برانگیختن تماشاچی برای اقدام به خرید کالا میدانند. این روش برای مقایسه دو کالای مشابه بسیار موثر است. در سمت چپ صفحه نمایش تلوزیون شما واکس های اتوموبیل نامرغوب و در سمت راست صفحه، محصول خود را که به آسانی جذب میشود و اتومبیل را براق میسازد، معرفی مینمایید.

2.گواه
گواه یعنی دلایلی که به اعتبار ادعای تبلیغ کننده می افزایند. مردم همیشه گفته های یک شخص ثالث را بیشتر از تولیدکننده میپزیرند.
بهترین گواهان، مردم عادی و مصرف کنندگان هستند. مردم عادی بیشتر از بازیگران و یا مصاحبه شوندگان کاذب مورد پذیرش قرار میگیرند.
بسیاری از تبلیغ کنندگان از افراد مشهور در تبلیغات خود استفاده میکنند. این روش مانند یک چاقوی دولبه عمل میکند. برای مثال سرمایه داری که برای تبلیغ کازینوی خود از فرانک سیناترا دعوت کرده بود، با موفقیت چشمگیری روبرو شد. در حالی که استفاده از گلن فورد در تبلیغ اویس، به ناکامی انجامید. بنابراین میتوان به این نتیجه رسید که مشاهیر باید مناسب با آگاهی های تبلیغاتی انتخاب شوند. 

3.معرفی کالا در مقابل دوربین
در این روش تبلیغاتی، پیام با صراحت در مقابل دوربین بیان میشود. این روش تنها زمانی موثر است که بخواهیم اطلاعات مهم و چشم گیری را ارایه کنیم که نیازی به فیلم و نمایش نداشته باشد.

4.برشی از زندگی
برشی از زندگی در واقع به دنبال نمایش داستانی است که معمولا بین دو نفر اتفاق می افتد و به طور مستقیم مربوط به کالای مورد تبلیغ است. بسیاری ازنویسندگان، این روش تبلیغاتی را کلیشه ای می دانند اما نباید فراموش کنیم که رابطه ای میان دوست داشتن کالا و خرید آن نیست و هرروش معقول و منطقی ای که ما را به فروش نزدیک تر کند، میتواند سودمند و مناسب طلقی گردد. در ادامه همین مطلب بخوانید ...

دسته بندی: وبلاگ
تاریخ: 16 آذر 1396 نظرات: 0

مزمز؛ یک کمپین بامزه

مزمزمزمز در کمپین اخیرخود برای معرفی محصول جدید اسنکش از عبارت #بامزه_باش استفاده کرده است.
این روزها انواع اسنک و چیپس از جمله تنقلاتی هستند که به دلیل تقاضای بالا برای خرید آنها، شرکت های متعددی در عرصه ی تولید این نوع از محصولات وارد شده اند و رقابت بین شرکت های تولید کننده باعث شده تا سبک و شکل و مزه و طعم های متفاوت و متنوعی در ساخت و تولید آنها از سوی تولید کنندگان به کارگرفته شود. البته تفاوت و تنوع بسته بندی نیز از جمله این موارد محسوب می شود.

کیانوش هاتفی مدیرخلاقیت و هنری این کمپین می گوید: شیطنت و حال و هوای خاص مخاطبان و مشتریان این قبیل محصولات است که عموماً جوانان و نوجوانان هستند لذا برای ایجاد ارتباط بیشتر و بهتر با این گروه، مزمز که تا قبل از این در زمینه ی تولید چیپس ها فعالیت بیشتری داشت تصمیم به معرفی متفاوت محصول اسنک خود گرفت.
وی افزود: در فضای رقابتی که شرکت های متعددی دراین زمینه فعالیت میکنند باید نوع پیام و شکل ارائه ی آن برای بیان مزیت های یک محصول امتیازها و تفاوت هایی قابل ملاحظه را برخوردار باشد.
ضمن اینکه باید گفت: بر اساس تحقیقات به عمل آمده در بازار، مخاطبان و مشتریان اینگونه محصولات از جمله مشتریان وفادار سایر کالاها نیستند.به همین دلیل تصمیم گرفتیم ضمن استقاده از رنگ های شاد دربسته بندی متفاوت محصول اسنک، شخصیت پردازی مانوسی از شخصیت های روی بسته بندی ها نیز برای مخاطب ایجاد کنیم.
همچنین با توجه به اینکه فرم ها و شکل اسنک ها از تنوع و خلاقیت متفاوتی برخوردار است که این محصول را در دید اول جذاب تر نشان میدهد.
شاد بودن و استفاده از رنگبندی شاد و با روحیه، پیامی است که در لایه های متفاوت تبلیغات این محصول نهفته است و به گونه ای نقطه قوت آن به شمار می آید.

هاتفی گفت: در طراحی بسته بندی از رنگهای قرمز و آبی و سفید و نارنجی و خاکستری استفاده شده بود که این تم رنگها در تبلیغات محیطی نیز به کار برده شد تا برای مخاطب به راحتی و سادگی تداعی کننده بسته بندی اسنک باشد.
درمورد شخصیت هایی که روی بسته بندی طراحی شده بودند، کار بزرگنمایی در بیلبوردها را اجرا کردیم و نوعی شخصیت های روی بسته بندی با همان رنگهایی که مخاطب دیده است به کارگرفته شد. در ادامه بخوانید ...

دسته بندی: وبلاگ
تاریخ: 18 آبان 1396 نظرات: 0

بُکُش و خوشگلم کن

سالانه ده هزار نفر در آمریکا از سرطان پوست می‌میرند. برنزه‌کردن یکی از عوامل اصلی ابتلا به سرطان پوست، در این کشور است و مردم بدون وحشت، پوست‌شان را برنزه می‌کنند. 
موسسه‌ی Mollie یک سازمان غیرانتفاعی است که به یاد مالی بیگن دانشجوی جوانی که در ۲۰ سالگی از سرطان پوست درگذشت، تاسیس شده است. Mollie و آژانس Area 23 کمپین مشترکی را برای آگاهی اذهان عمومی به راه انداختند. برای مشاهده ویدئو به جزئیات مراجعه کنید ...

دسته بندی: وبلاگ
تاریخ: 22 مهر 1396 نظرات: 0

سیگار در ازای ۱۱ دقیقه زندگی بیش‌تر

برند Aetna که یک شرکت بیمه‌ی درمانی در آمریکاست، قصد داشت با رویکردی متفاوت به سلامت، در مورد مضرات سیگار اطلاع‌رسانی کند. تا زمان کمپین 11 Initiative بیش‌تر کمپین‌های مربوط به سیگار، تهدیدها و چهره‌ی ناامیدکننده و سیاهی را از سیگاری‌ها به مردم نشان می‌دادند. اما اگر یک بار زبان دیگری برای صحبت با مردم به کار گرفته می‌شد، چه اتفاقی می‌افتاد؟در جزئیات بخوانید ...

دسته بندی: وبلاگ
تاریخ: 22 مهر 1396 نظرات: 0

بایودنت؛ سفر به سرزمین هیجان انگیز آدامس ها

 هیجان ورود به کارخانه های تولید مواد غذایی از کودکی اکثر افراد را همراهی میکند. هیجان و حس کنجکاویی که برند بایودنت برای مخاطبان ایرانی به واقعیت تبدیل کرده است. بایودنت چندی پیش با کمپین "آدامست را بساز" هیاهوی زیادی را میان مخاطبان ایرانی بپا کرد. مهندساحمدرضا نبی زاده؛ فارغ التحصیل رشته صنایع غذایی که از افراد صاحب نام و با تجربه صنایع غذایی ست، در باره این کمپین به سئوالات مختلف ام بی ای نیوز پاسخ داده است. . ایشان از اولین کسانی ست که در شکل گیری برند بایودنت نقش ایفا کرده و در حال حاضر مدیرکارخانه ماسترفوده است. در ادامه گفتگوی ایشان را می خوانید. 

برای شروع کمی درباره حوزه فعالیت ماستر فوده برایمان بگویید؟

سال 90، مجموعه گلرنگ تصمیم به تولید و عرضه محصول آدامس به بازار را گرفت. در راستای این تصمیم مهم، نزدیک به یکسال و پنج روز کار نصب و راه اندازی دستگاه ها در کارخانه ادامه داشت و پیامد آن با همت و تلاش همکاران، فعالیت ماسترفوده شروع شد. در سال های 93 تا 94 ماستر فوده، محصولاتش را با برند رنکس به بازار عرضه می‌کرد. این برند از سال 94 به بعد با نام بایودنت در اختیار مخاطبان قرار گرفت. در حال حاضر 85 نفر در کارخانه ماستر فوده فعالیت میکنند و این کارخانه بزرگترین و علمی ترین تولیدکننده آدامس Sugar food در ایران است. ادامه را در جزئیات بخوانید ...

دسته بندی: وبلاگ
تاریخ: 30 شهریور 1396 نظرات: 0

رفاه رویایی با برلیانس

در دنیای تجارت و کسب و کار، رقابت یکی از مهمترین و تعیین کننده ترین موضوعات است به شکلی که میتوان گفت در فضای خالی از رقبای قدر که توسعه کسب و کار را با استفاده از جدیدترین روش های سخت افزاری و نرم افزاری در بنگاه های اقتصادی خود پیاده میکنند، کمتر شاهد نوآوری و پیشرفت هستیم.

تولد فروشگاه های زنجیره ای نسل جدید در سطح کشور که با الهام از نمونه های رایج در کشورهای خارجی و ارائه خدمات بیشتر و بهتر به مشتریان موضوعی است که سیستم خرده فروشی ها را با تغییرات اساسی مواجه کرده است.
از سویی برخی فروشگاه های زنجیره ای که به روش های سنتی اداره می شدند در روند این تحولات به شدت تحت تاثیر قرار گرفته و در جهت اصلاح ساختار خود و ترمیم و توسعه برندینگ خود در همه ابعاد پرداخته اند.

فروشگاه زنجیره ای رفاه در ردیف فروشگاه هایی قرار دارد که طی سالهای گذشته نسبت به ایجاد تغییرات کلی از لوگو تا شکل و نحوه ی تبلیغات و حتی نوع و شکل شلف های فروشگاهی و چیدمان آن تلاش های گسترده ای را صورت داده است.
امروز این مجموعه ضمن حفظ هویت رفاه نوستالژیک، تصویر تازه از نسل جدید فروشگاه هایش و خدماتی متفاوت تر از قبل در ذهن مخاطبانش ارائه کرده است.
"صبری" مدیر بازاریابی این مجموعه میگوید: یک برنامه استراتژیک ده ساله برای اصلاح زیرساخت های رفاه طراحی شده است و طی سه سال گذشته به تدریج مورد اجرا قرارگرفته است.
در این طرح کمپین های تبلیغاتی هدفمند در دستورکار قرارگرفته اند و بخش بزرگی از بودجه مجموعه برای اقدامات تبلیغاتی که ادامه دار خواهند بود، هزینه می شود.

وی در ادامه اظهارداشت: این در شرایطی است که طی سالهای اخیر بسیاری از سهامدارن رفاه که عمدتا بانکها بودند تصمیم به واگذاری سهام و تعطیلی این مجموعه گرفته بودند ولی تغییرات ایجاد شده باعث شد تا بخش خصوصی با خرید سهام بانک ها در حال حاضر مالک اصلی این مجموعه باشد.
در واقع تبلیغات در ایجاد تغییر نگرش نسبت به فروشگاههای زنجیره ای رفاه که درکل سطح کشور شعبه دارد و بالاترین میزان سطح فروش را نیز دارا هست، تاثیرقابل توجهی داشته است.

وی در رابطه با کمپین "عید تا عید" که با شعار "رفاه رویایی" در حال اجراست گفت: این کمپین از نیمه شعبان تا تولد امام رضا ادامه دارد و تخصیص 50 دستگاه خودروی برلیانس نیز بر همین اساس است. 

او درمورد بزرگی طرح و جوایز از لحاظ تعداد و ارزش مالی آنها گفت: این اقدام در راستای کارهای تبلیغاتی گسترده ای است که در مجموعه اجرا می شود و اینکه تامین آنها توسط مدیریت مجموعه به خاطر ارتباطات تجاری که با سایر شرکتهای خودورساز وجود دارد و تعاملات مدیریتی صورت گرفته است. در ادامه بخوانید ...

دسته بندی: وبلاگ
تاریخ: 24 شهریور 1396 نظرات: 0

غلط های دوست داشتنی تبلیغاتی

تبلیغات کشور دستخوش تغییراتی شده و روند رو به رشدی را تجربه می کند. این تغییرات در برخی از برندها به مانند بانک ملت مشهودتر است. بانک ملت از آن دسته برندهاست که هر ساله کمپین های مختلفی را اکران می‌کند. کمپین هایی که معمولا با بازخوردهای زیادی روبرو شده و اکثر مواقع میان اهالی تبلیغات درباره آن صحبت می‌شود. بانک ملت به تازگی خدمتی تازه تحت عنوان همراه بانک را از طریق کمپینی اکران کرده که ام بی ای نیوز برای بررسی دقیق تر آن با دکتر مسعودکیماسی مدیر مارکتینگ بانک ملت گفتگویی داشته است. در این گفتگو روند تبلیغاتی بانک ملت در دهه اخیر نیز مورد بررسی قرار گرفت.

در ادامه و جزئیات گفتگو بخوانید ...

دسته بندی: وبلاگ
تاریخ: 18 شهریور 1396 نظرات: 0

عبیدی، ۷۰ ساله ای جوان

 اهمیت برندینگ در حوزه دارویی و سلامت در کشور ما زمانی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد که آمار سرانه مصرف دارو در ایران سه برابر استاندارد جهانی است و به واسطه رفع تحریم ها، بسيارى از شرکت های بزرگ داروسازی با ايران همكارى خود را آغاز كردند
برقرار ماندن هر شرکت داخلی در این حوزه مستلزم بازتعریفی در خلق هویت، شخصیت و استراتژی ارتباطی خود است.


اولین شرکت داروسازی ایران، عبیدی نیز از این قاعده مستثنی نبود.
شاید به جرات بتوان گفت عبیدی اولین شرکت داروسازی ایرانی است که به گستردگی بر عملکرد منسجم برندینگ خود کار کرده است. برندی با اصالت که شخصیت و نام خود را از خالق خود، دکتر غلامعلی عبیدی گرفته است و این روزها در آگاهی بخشی مخاطب و گسترش فعالیت های ارتباطی خود گام بر می دارد.

آژانس راهکارهای خلاق اشاره مسئولیت خلق استراتژی ارتباطی و اجرای پروسه ارتباطی عبیدی را بر عهده دارد.

آغاز آگاهی بخشی مخاطب تکیه بر روحیه برند عبیدی که درواقع براساس شخصیت دکتر غلامعلی عبیدی بود شکل گرفت. راه حل تیم خلاقیت اشاره فیلم تبلیغاتی متفاوت، قصه گو با روایت محمدرضا فروتن بود که در باکس های مختلف تلویزیونی و قبل از نمایش فیلم در سینماها اکران شد و به دلیل نوع اجرا و حس داستان پردازی ای که داشت نظر مخاطب را به خود جلب می کرد.

دسته بندی: وبلاگ
تاریخ: 10 شهریور 1396 نظرات: 0

سه نان؛ هیچ دستی در کار نیست!

چندی پیش کارخانه‌ی سه‌نان (نامی‌نیک‌نهاد) به‌عنوان تنها تولیدکننده‌ی انواع نان صنعتی تصمیم گرفت تا با اجرای یک کمپین متمرکز، ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را به اطلاع مخاطب برساند. تبلیغات چاپی و آگهی تلویزیونی، کانال‌های ارتباطی بیان این ویژگی‌ها و نمایش سطح بالای کیفیت و بهداشت این کارخانه بودند. این کمپین را آژانس تبلیغاتی اشاره انجام داد.

کامیار ذوالفقاری مدیر این پروژه درباره‌‌ی کمپین چنین می‌گوید: "این پروژه اولین همکاری ما با کارخانه‌ی سه‌نان است؛ برنامه‌ای سالانه که این کمپین آغازگر آن بود. بزرگ‌ترین امتیاز این کارخانه تولید نان صنعتی به شکلی متفاوت است. شرکت سه‌نان روزانه ده تن نان تولید می‌کند، آن‌هم به شکلی کاملا بدون دخالت دست و بدون وجود حرارت مستقیم برای پخت نان. به ‌این ‌ترتیب نان تولید شده هضم آسانی دارد و غنی ‌شده و کاملا بهداشتی است. با توجه به این خدمات و ویژگی‌های کاملا منحصر‌به ‌فرد لازم بود تا با این کمپین مخاطبان با تعریف و خصوصیات نان صنعتی آشنا شوند. بنابراین تبلیغات بر همین اساس طراحی شدند."

ذوالفقاری ادامه می‌داد: "این کمپین ادامه خواهد داشت و در کمپین بعدی تمرکز روی معرفی محصول جدید کارخانه خواهد بود. اگرچه در این کمپین تمرکر اصلی را روی معرفی کلی خود کارخانه قرار دادیم. 
در طی روند اجرایی ایده‌ی کمپین، ابتدا یک استوری‌برد تهیه شده و براساس آن تصاویر رئال کارخانه فیلم‌برداری شد. در نهایت بخش‌های انیمیشن به کار اضافه شد و کار نهایی شکل گرفت. روند تولید و اجرای ایده‌ها مثل دولبه‌ی یک تیغ است، کافی است نتوانید ایده‌ای جذاب را موفق اجرا کنید و به‌ این ‌ترتیب یک ایده‌ی جذاب به یک اثر شکست‌خورده تبدیل شود. یک تیم کاملا حرفه‌ای این پروژه را تولید کردند و به ‌این ‌ترتیب پروژه به شکل کاملا موفقیت‌آمیز پیش رفت. آگهی در دو نسخه تهیه شد؛ یک نسخه‌ی 35 ثانیه‌ای برای پخش در تلویزیون و یک نسخه‌ی یک‌دقیقه‌ای برای پخش در سینما. هم‌ زمان برای یکپارچه کردن کمپین از رسانه‌های محیطی هم کمک گرفتیم."

در ادامه ویدئوی این تبلیغ را ببینید ...

دسته بندی: وبلاگ
تاریخ: 01 شهریور 1396 نظرات: 0

فروشندگان خاموش

مدیر سبز: شما با استفاده از هدایای تبلیغاتی بر پایه‌ی چنین رویکردی به مشتریان بالقوه‌ی خود یادگیری‌های کاربردی را هدیه می‌دهید که می‌توانند با حفظ، نگهداری و استفاده‌ی مستمر از آن‌ها، کالاها و خدمات و نام و نشان تجاری شما را به یاد آورند.

مشتریان به شما احتیاج دارند
اولین و مهم‌ترین گام در جهت اجرای برنامه‌ی پیشبرد فروش، درک عمیق و پذیرش این واقعیت است که: مشتریان فعلی و بالقوه‌تان به شما نیاز دارند. هرگز احساس نکنید که با طراحی چنین برنامه‌ای به زندگی مشتریان آینده خود تعدی می‌کنید. برای لحظه‌ای چشمان خود را ببندید و دنیایی بدون تبلیغات را در نظر بگیرید. در چنین دنیایی چگونه می‌توان بهترین و مناسب‌ترین کالاها و خدمات را انتخاب کرد؟ چگونه می‌توان بهترین مکان را برای خرید شناسایی کرد؟

تبلیغات سیل عظیمی از اطلاعات و ایده‌ها را در جامعه جاری می‌سازد، اگر‌چه برخی از این اطلاعات و ایده‌ها ممکن است از سوی افراد به درستی درک نشود، یا اهمیت و ارزش آن مورد توجه قرار نگیرد. همواره با این رویکرد به مشتریان بالقوه‌ی خود بنگرید که با فعالیت‌های خود به آ‌ن‌ها لطف می‌کنید و به یاری آن‌ها می‌شتابید. شما به راحتی کالاها و خدمات خود را به آن‌ها معرفی می‌کنید، به این ترتیب، در اثر تلاش‌های شما آن‌ها مجبور نیستند برای تهیه‌ی خواسته‌ها و تامین نیازهایشان به زحمت بیفتند.

شما با استفاده از هدایای تبلیغاتی بر پایه‌ی چنین رویکردی به مشتریان بالقوه‌ی خود یادگیری‌های کاربردی را هدیه می‌دهید که می‌توانند با حفظ، نگهداری و استفاده‌ی مستمر از آن‌ها، کالاها و خدمات و نام و نشان تجاری شما را به یاد آورند. هیچ مشتری‌ای، آگهی چاپی، یا نامه‌های تبلیغاتی شرکت‌ها را نزد خود نگه نمی‌دارد، اما ارائه‌ی یک تقویم که اطلاعات تماس با شما بر روی آن درج شده باشد می‌تواند در تمام طول سال، شما را در یک قدمی مشتریان نگه دارد. آیا نیاز به ذکر نمونه‌های بهتری هست؟ جاسوئیچی یکی از هدایایی است که می تواند به راحتی نام شما را در ذهن مشتریان حک کند.

حتی زمانی که مشتریان با اضطراب به دنبال خودکاری برای نوشتن اطلاعات مهم هستند و خودکار هدیه شده از طرف شما را در گوشه‌ای از کیف خود می‌یابند، شما نقش یک ناجی را بازی کرده‌اید و در عین حال اصلی‌ترین نکات را در مورد شرکت خود به آن‌ها ارائه کرده‌اید.

برای ارزش فعالیت تبلیغاتی، اغلب از معیاری تحت عنوان هزینه‌ی هر بار تاثیر‌گذاری بر مشتریان استفاده می‌شود. به عنوان مثال اگر آگهی تبلیغاتی خود را در روزنامه درج کنید، تعداد دفعات مشاهده‌ی آن روزنامه از سوی مخاطبان، تعداد دفعات تاثیر‌گذاری است که بابت آن بهایی را پرداخته‌اید، با وجود این اگرچه آگهی‌های تبلیغاتی در روزنامه‌ها اغلب در دسترس تعداد زیادی از مردم قرار می‌گیرد، اما نمی‌تواند مانند هدایای تبلیغاتی به صورت مکرر برای مشتریان بالقوه‌ی شرکت اثرگذار باشد. بنابراین زمانی که صحبت از هزینه‌ی هر بار تاثیرگذاری بر مشتریان به میان می‌آید، می‌توان هدایای تبلیغاتی را به عنوان اثربخش‌ترین و عالی‌ترین ابزارها برشمرد.

روابط عمومی
انجمن روابط عمومی امریکا همواره بر این نکته تاکید دارد که شهرت و محبوبیت فعالیت‌های روابط عمومی، زمینه‌ساز فروش کالاها و خدمات شرکت‌ها است.

فعالیت‌های روابط عمومی در اصل با تقویت انگیزه‌های درون سازمانی، ایجاد روحیه تیمی در میان کارکنان و تقویت تعاملات مثبت میان نمایندگان سازمان و عموم جامعه، دست‌یابی به این هدف را امکان پذیر می‌سازد. سازمان‌ها می‌توانند با طراحی و اجرای برنامه‌های روابط عمومی، متمرکز بر جامعه‌ی درون سازمانی در بروز رفتارهای مثبت اثرگذار باشند و عملکرهای برتر کارکنان را مورد قدردانی قرار دهند، همچنین راه‌حل‌هایی را در زمینه‌ی مسائل و مشکلات مورد توجه‌ جامعه معرفی کنند. فعالیت‌های مثبت روابط عمومی می‌تواند به اشکال و شیوه‌ها و مناسبت‌های مختلفی انجام گیرد:

حمایت از موسسات عام‌المنفعه و انگیزه‌های سیاسی و فرهنگی می‌تواند شهرت و اعتبار شرکت یا سازمان را در نگاه جامعه ارتقا دهد. حمایت از رویدادهایی نظیر سمینارهای علمی و مورد توجه جامعه، رویدادهای ورزشی و غیره نیز با استفاده‌ی مناسب از هدایای تبلیغاتی مثل دفترچه‌ی یادداشت، خودکار، پوشه و غیره( که البته نام و اطلاعات مربوط به شرکت روی آن‌ها درج شده باشد) می‌تواند اثربخشی این فعالیت‌ها را دو چندان سازد. 
با بهره جستن از هدایای تبلیغاتی مورد نیاز مخاطبان، در فعالیت‌های روابط عمومی خود، اثربخشی آن‌ها را افزایش دهید.

برنامه‌ی بازاریابی شما
بسیاری از صاحبان کسب و کار، به اشتباه بر این باورند که تنها با درج آگهی تبلیغاتی خود در یک روزنامه، یا با پخش یک پیام تبلیغاتی از طریق شبکه‌های رادیو یا تلویزیون، مشتریان به طور خودکار گروه گروه برای خرید کالا و خدمات آن‌ها مراجعه خواهند کرد. شاید این نکته تا حدودی صحیح باشد و برخی از افراد با شناخت محصول یا خدمت شما صرفا از روی کنجکاوی تصمیم به امتحان کردن آن بگیرند، اما صدها یا هزاران نفر از مشتریان بالقوه، هرگز با این روش، اطلاعاتی در مورد محصول یا کسب و کار شما نخواهند یافت.

به همین دلیل طراحی یک برنامه‌ی یکپارچه‌‌ی بازاریابی به منظور حصول اطمینان از اثربخشی، جامعیت و کنترل هزینه‌ها ضروری است. به خاطر داشته باشید که هدف شما، تنها جذب و حفظ گروه ثابتی از مشتریان وفادار نیست بلکه باید درصدد افزایش تعداد مشتریان خود از طریق شناسایی، جذب مشتریان جدید و بدین ترتیب کاهش مخاطره‌ی ناشی از تحولات در محیط بازار بر کسب وکار خود باشید. 

نویسنده: مایک کارسون مترجم: عطیه بطحایی ناشر: انتشارات سیته

دسته بندی: وبلاگ
تاریخ: 22 مرداد 1396 نظرات: 0

محصولات کریسمس استارباکس با عناصر کوبیسم

 استارباکس با ارائه یک سری محصولات و هدایای فصلی، کریسمس را جشن گرفته و این غول صنعت قهوه، تبلیغاتی گسترده را در ایالات متحده آمریکا راه انداخته است. این برند از مردم دعوت می‌کند تا طعم این ترکیب ها را در تعطیلات چشیده و ضمن استفاده از تخفیف‌های ویژه به پرورش نسلی عاری از ایدز در جهان بپردازند.

ترکیباتی سنتی، دلپذیر، شیرین و معطر، رایحه‌هایی از قهوه مناطقی نظیر آمریکای لاتین، اندونزی و سوماترا را به ارث می‌برند. ترکیب ملایم و شیرین قهوه آمریکای لاتین، طعم شیرین و کاراملی قهوه اسپرسو و در کنار آن طعمی تلخ‌تر در بسته‌بندی قرمز، سفید، طلایی و شکلاتی با عناصر شناخته شده در کریسمس و هنر کوبیسم در هم آمیخته اند.
سه ده پیش، استارباکس قهوه‌ای منحصر به فرد برای برگزاری جشن‌های کوچک و بزرگ در کریسمس را به مشتریان عرضه کرد. قیمت آن تقریبا 15 دلار بود. هنگام خرید قهوه ی مخصوص کریسمس، یک فنجان قهوه نیز به طور رایگان برای تست این محصول به علاقمندان ارائه می‌شود.

دسته بندی: وبلاگ
تاریخ: 13 مرداد 1396 نظرات: 0

آیا هدیه تبلیغاتی خاطره‌انگیز و به یادماندی دریافت کرده‌اید؟

تا حالا شده از سازمان، شرکت و یا هر جای دیگری، هدیه‌ای تبلیغاتی دریافت کرده باشید. اصولاً این هدایا تا چه حد نظر شما را به خود جلب کرده و یا اینکه اساساً مورد استفاده واقع شده‌اند؟ حتی فراتر از آن، شکل و محتوای هدیه‌ای که دریافت کردید باعث به یادآوری نام سازمان و یا شرکت مذکور در نزد شما بوده است؟
این‌ها همه موضوعاتی است که برای انتخاب ساختار شکلی و محتوایی آنچه به عنوان هدیه تبلیغاتی در نظر گرفته می‌شود، باید مورد توجه قرار داد تا پیام صاحبان تبلیغ آن‌طور که مورد نظرشان است، به مخاطبانشان برسد و گیرنده نیز همان برداشتی را داشته باشد که مورد نظر هدیه دهنده بوده است.

همه ما وقتی هدیه‌ای را دریافت می‌کنیم شکل ظاهری، بسته‌بندی، فکر و ایده‌ای که هدیه دهنده داشته یا همان محتوا، ارزشی بیش از مقدار هزینه‌ای که برای آن ملحوظ شده برایمان دارد.
بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها، هر سال اقدام به تهیه سر رسید، تقویم، خودکار و جاسویچی و... کرده و این اقلام را برای طیف‌های مختلف مخاطبان خود ارسال می‌نمایند، اما اینکه از لحاظ حرفه‌ای و علمی هدیه تبلیغاتی چه کارکردهایی می‌تواند داشته باشد، موضوع مصاحبه ایست که با دکتر موسوی مدیر عامل شرکت اشاره داشتیم و آنچه در ذیل می‌خوانید جاصل این گفتگو است.

به نظر شما کارکرد یک هدیه تبلیغاتی چیست و چگونه باید باشد؟
شاید مهمترین کارکرد یک هدیه تبلیغاتی را بتوان حفظ رابطه شرکت یا سازمان با طیف مخاطبان و ذینفعان عنوان کرد و حتی فراتر از آن حفظ و تحکیم رابطه با مشتریان فعلی و ایجاد رابطه محکم‌تر با کسانی که رابطه کاری با آن‌ها داریم.
برای موثر بون این روند بایستی فکر خلاق و ایده‌ای در کار طراحی هدایا وجود داشته باشد به عنوان نمونه هدایایی که برای تبریک ایام نوروز در نظر گرفته می‌شود اگر متمایز و خلاق باشند در ذهن مخاطبان می‌ماند و مورد استفاده آن‌ها نیز قرار می‌گیرد. مثل نمادهای سال‌های مختلف که در شرکت اشاره با ایده‌های متفاوت‌تر و همچنین نگاهی نو طراحی شد و برای مخاطبان ارسال شد و از بازخوردهایی که دریافت کردیم متوجه شدیم مورد توجه بسیاری نیز قرار گرفته و موثر بوده یعنی توانسته به مخاطب پیام مورد نظر ما را لقا نماید.

اما گاهی در میان این قبیل هدایا با مواردی نظیر سررسیدهایی برخورد می‌کنیم که فقط نام شرکت بر روی آن متفاوت است و از لحاظ ساختار و شکل ظاهری با آنکه خلاق و جالب بوده، اما مورد استفاده بخش وسیعی از سازمان‌ها که معمولاً در ماه‌های پایانی سال به فکر تهیه هدیه تبلیغاتی برای مخاطبانشان می‌افتند قرار گرفته است، البته گاهی با توجه به هزینه‌های هنگفتی که برای تولید آن‌ها می‌شود، کارایی لازم را نمی‌توانند داشته باشند و بی استفاده واقع می‌شود.
اما در نگاه حرفه‌ای یک هدیه بر مبنای حفظ رابطه با مخاطبان و از سویی نیز بیانگر نوع دیدگاه سازمان مورد نظر به سایرین می‌باشد و داشتن پیام و محتوا و شکل متناسب با آن پیام کارکردی است که بیشترین تاثیر را بر مخاطب می‌گذارد.

دسته بندی: وبلاگ
تاریخ: 07 مرداد 1396 نظرات: 0

بومرنگی که مشتری را برای خرید بعدی برمی‌گرداند

حتما بارها خودکار، کاغذ یادداشت، جاکلیدی و ...را به عنوان هدیه تبلیغاتی دریافت کرده اید. آیا می دانستید که این روش از تبلیغات یکی از موثرترین راهکارهای ممکن برای جلب نظر مشتریان و برخورد بومرنگی (برخوردی که بازگشت مشتری برای خریدهای آینده را تضمین می‌کند) با آنها محسوب می شود.

همانطور که قبلا نیز اشاره کرده ایم تبلیغات نقشی حیاتی و بی مانند در جریان تجارت و کسب و کار را برعهده دارد. از پخش کارت ویزیتی کوچک گرفته تا بزرگترین بیلبوردها و یا تیزرهایی از رسانه؛ صاحبان کسب و کار همواره تلاش می کنند تا کانال های ارتباطی خود با مشتریان را افزایش دهند. بدیهی است تا کالا یا خدمات شما تبلیغ نشود، مخاطبان آن نمی توانند نسبت به کیفیت و ارزشمندی آن اطلاعات مفیدی حاصل کنند. پس چنانچه اهمیت تبلیغات در دنیای کسب و کار را بپذیریم باید در راه بهره برداری از موثرترین شیوه های آن، زمان و هزینه صرف کنیم و امیدوار باشیم که این تلاش ها با افزایش رونق کسب و کارمان به بار می نشیند.

در این میان هدایای تبلیغاتی اهمیت بسیار ویژه ای دارند. اگر دقت کرده باشید هنگامی که وارد یک فروشگاه می شوید یک کاتالوگ یا حتی بالونی که آرم تبلیغاتی فروشگاه مذکور را داشته باشد برای شما و همراهانتان بسیار جذاب به نظر می رسد. حال اگر این هدایای تبلیغاتی چیزی مانند خودکار، جاکلیدی و یا یک دفترچه یادداشت باشد به مراتب جالب تر است و حتی زمینه ای را ایجاد می کند تا مشتری درخواست دریافت هدایا را داشته باشد! این حالتی است که احتمالا خود شما نیز در مقام مشتری نظیر آن را تجربه کرده اید.

دسته بندی: وبلاگ
تاریخ: 30 تیر 1396 نظرات: 0

بازارپردازی

شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بازارپردازی به نمودی از بازاریابی که شامل جوایز و هدایا (اقلام بازارپردازی) می‌شود، ارتباط می‌یابد. یک ایستگاه پخش رادیو تلویزیونی یا سیستم کابلی، کالاهایی مانند تی‌شرت‌ها، کلاه‌های بیس‌بال و انواع بی‌شماری از سایر کالاهای بازارپرداز را که معرّف مرکز خدماتی بر روی آن‌ها نقش بسته است. هدیه می‌دهد، ایستگاه‌ها، این کار را به منظور حفظ محبوبیت خود در میان شنوندگان و بینندگان و هم‌چنین تبلیغ در بین سایرین انجام می‌دهند. کالاهایی که از محبوبیت بالایی برخوردارند سیلی از درآمد را نصیب رسانه‌ها می‌کنند. شبکه‌های پخش تلویزیونی و کانال‌های مخصوص وضعیت جوّی، از راه فروش کالاهایی که به آرم معرّف آن‌ها مزیّن شده، توانسته‌اند در این کار موفق باشند.

شبکه‌ها، ایستگاه‌ها و سیستم‌های کابلی، آگهی‌دهندگان بالقوه و خریداران آژانس‌های تبلیغاتی را با کالاهای سفارشی اهدایی اشباع می‌کنند تا نام مرکز خود را قابل رویت کرده باشند. دفاتر کار و منازل آن دسته از آگهی‌دهندگان که برای مدتی طولانی به ایستگاه آن‌ها سفارش می‌دهند از تقویم، فنجان‌های بزرگ قهوه‌خوری، خودکار و خودنویس، پوستر، ساعت، رادیو و هر آنچه می‌توانند داشته باشند، اشباع می‌شود، قصد ایشان از انجام این عمل، تحکیم ارتباطی مثبت و مداوم با آن‌هاست. هنگامی که بازارپردازی به سوی بینندگان و شنوندگان هدایت شود، به عنوان نمودی از «تبلیغات مخاطبان» تلقی می‌شود اما هنگامی که به سوی آگهی‌دهندگان میل کند، به نوعی از تبلیغات فروش تبدیل خواهد شد.

ایستگاه‌ها هم‌چنین کالاهای سفارشی و خدماتی خود را در ازای بهره‌گیری رایگان از بخشی از زمان‌ آن‌ها دریافت می‌کنند که در اصطلاح Tradeouts نامیده می‌شود. تاجران محلی نیز گاهی این گونه جوایز را به صورت سفرهای دریایی، صرف غذا در رستوران و خودروهای دست دوم در حد نو، ارائه می‌دهند و در عوض، نام خود را در زمان پخش مسابقات رادیو تلویزیونی بر روی آنتن می‌‏فرستند. ایستگاه‌های رادیویی، معمولاً ذکر نام آگهی‌دهندگان را با بلیط‌های کنسرت محلی مبادله می‌کنند. این کار هم برای تبلیغ‌کنندگان کنسرت و هم برای ایستگاه رادیویی کار مفیدی است زیرا از جوایز ارزنده‌ای برای اهدا به برندگان مسابقات خود برخوردار خواهند بود.

داگلاس آفرگوسن، سوزان تایلر ایستمن، رابرت آکلین
مترجم: بهمن امامی، مدرس دانشگاه و پژوهشگر ارتباطات