امروز: یکشنبه، 31 تیر 1397

چاپ پرچم

07/22 1396


برند Aetna که یک شرکت بیمه‌ی درمانی در آمریکاست، قصد داشت با رویکردی متفاوت به سلامت، در مورد مضرات سیگار اطلاع‌رسانی کند. تا زمان کمپین 11 Initiative بیش‌تر کمپین‌های مربوط به سیگار، تهدیدها و چهره‌ی ناامیدکننده و سیاهی را از سیگاری‌ها به مردم نشان می‌دادند. اما اگر یک بار زبان دیگری برای صحبت با مردم به کار گرفته می‌شد، چه اتفاقی می‌افتاد؟ 

برای تشویق مردم به کاهش مصرف سیگار یا ترک آن (و به این ترتیب بهبود وضعیت سلامت)، Aetna دست به خلق تجربه‌ای نو زد. آژانس Ogilvy & Mather طراحی و اجرای این کمپین را به عهده داشت.
دستگاهی به نام «دستگاه ۱۱» در معابر عمومی کار گذاشه شد، این دستگاه از مردم می‌خواست سیگارشان را با ۱۱ دقیقه زندگی منحصربه‌فرد معامله کنند. 

چرا ۱۱ دقیقه؟
هسته‌ی مرکزی کمپین از این قرار بود: «تحقیقات نشان داده بود که نکشیدن هر سیگار، یازده دقیقه به عمر انسان اضافه می‌کند. حال بیایید ببینیم چطور می‌توانید از این دقایق بهترین استفاده را بکنید.»
بله، برای هر سیگار، ۱۱ دقیقه از عمر گرانبهای انسان صرف می‌شود، پس ترک سیگار این ۱۱ دقیقه‌ها را به مردم برمی‌گرداند. ایده‌ی خلاقه‌ی کمپین از این ۱۱ دقیقه‌ی طلایی الهام گرفته شده بود.

کسانی که سیگارهایشان را معاوضه می‌کردند، می‌توانستند ۱۱ دقیقه با سگ‌ها بازی کنند یا این که از تماشای یک شوی اختصاصی جادویی لذت ببرند و حتی شاهد نمایش آکروبات‌بازی از نزدیک باشند. این‌ها سناریوهای ویدیوهای آن‌لاین برای اطلاع‌رسانی مرتبط با موضوع کمپین بود. 
کمپین در Tumbler آغاز به کار کرد و از کاربران Tumbler خواسته شد در پست‌هایی اعلام کنند دل‌شان می‌خواهد با این ۱۱ دقیقه‌های اضافه چه بکنند. کمپین 11 Initiative در تمام شبکه‌های اجتماعی برند اجرا شد، کاور فیس‌بوک و توییتر Aetna نیز تغییر کرد. تنها جایی که از کمپین خبری نبود، وب‌سایت برند بود. 
تنها در ۲۴ ساعت، آمار بازدید ویدیوی کمپین به ۱.۷ میلیون بازدید رسید. به نظر می‌رسید سیگاری‌ها از این برخورد متفاوت، خرسندند. 
همه می‌دانستند که این کمپین قرار نیست سیگار کشیدن را از بین ببرد. اما می‌توانست مردم را به فکر وادارد تا قدمی برای ترک سیگار بردارند. کمپین هم‌چنین به طور غیر مستقیم ماهیت Aetna را برای مردم روشن می‌ می‌کرد: سلامتی.

دسته بندی: وبلاگ
بازدیدها: 272 نظرات: 0 نویسنده: support

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود