امروز: شنبه، 27 مرداد 1397

چاپ پرچم

12/13 1396

مراحل تولید و چاپ پرچم
1-چاپ سیلک : این چاپ به صورت دستی توسط استادکاران حرفه ای واحد چاپ شرکت پرچم خیام تولید می شود که دارای مراحل متعددی می باشد که بتوان پرچم مورد نظر را به تو لید رساند که بخشهای آن در ذیل توضیح داده می شود. جهت مطالعه به بخش جزئیات مراجعه کنید .
الف) مرحله اول کار آماده سازی لوگو برای چاپ سیلک می باشد در این مرحله لوگوی ارسالی توسط گروه طراحی پرچم خیام با نرم افزار های متعدد طراحی آماده سازی شده و با بهترین حالت ممکن بر روی پارچه چاپ می شود پس از آن رنگ بندی آرم ها از هم جدا شده و توسط دستگاه پلاتر بر روی کاغذ های مخصوص چاپ گرفته می شود.
ب) بعد از اتمام کار در واحد طراحی فیلم های چاپ شده به کارگاه چاپ شرکت ارسال شده و به واحد شابلون سازی تحویل دادهمی شود در این واحد کارگاهی فیلم های ارسالی را تبدیل به شابلون چاپ می کند که بدین حالت است که فیلم های چاپ شده را بر روی میز نور ( میزی که صفحه آن شیشه ای بوده و زیر شیشه از لامپ های فراوانی استفاده شده است) قرار می دهند و چارچوپ های موجود است که پوشیده از تورهای مخصوص بوده که توسط لاک های حساس به نور آغشته شده که آن را بر روی فیلم ها قرار داده و حدود 10 دقیقه نور می دهند . پس شابلون را با آب شست و شو می دهند در هنگام شست و شو قسمت هایی از شابلون که به صورت مستقیم در معرض نور بودند سفت شده و قسمت هایی که طرح قرار داشت نور رد نشده و قسمت باقی مانده می ریزد که بدین ترتیب طرح مورد نظر بر روی شابلون نقش می بندد.
پ) پس از شست و شو شابلون را به واحد آماده سازی جهت چاپ تحویل می دهند که آن ها در این مرحله روزنه ها با ایراداتی که بر روی شابلون وجود دارد را رفع کرده و آماده چاپ می کند و سپس به واحد چاپ تحویل می دهد.
ت) مرحله بعد ساخت رنگ طرح های مورد چاپ می باشد که به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی با ترکیب رنگ های مختلف به دست می آید و سپس به واحد چاپ تحویل داده می شود.
ث) مرحله بعد برش پارچه جهت پرچم های مورد نیاز است که بسته به سایز و نوع پارچه سفارش برش داده می شود و تحویل واحد چاپ می شود.
ج) بعد از آماده سازی شابلون، رنگ و پارچه، واحد چاپ شرکت پرچم خیام اقدام به تولید و چاپ آرم مورد نظر می کند که بدین ترتیب می باشد پارچه را بر روی میز مخصوص چاپ قرار می دهند و طبق تنظیماتی که از قبل جهت جایگاه چاپ آرم مقرر شده شابلون را قرار می دهند و سپس رنگ ساخته شده را داخل شابلون ریخته سپس با تخته مخصوص کار رنگ را در داخل شابلون حرکت می دهند که با چنین کاری رنگ از آن قسمت هایی از شابلون که طرح در آمده بود رد شده و بر روی پارچه نقش می بندد.
چ) بعد از چاپ و خشک شدن رنگ ، پرچم ها وارد مرحله خیاطی می شوند که بسته به نوع پرچم دوخت اعمال می شود و سپس کار بسته بندی شده و تحویل مشتری می گردد.

دسته بندی: وبلاگ
بازدیدها: 272 نظرات: 0 نویسنده: khayyam

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود